Wypoczynek w Pieninach

Urlop w górach pozwala uciec od zgiełku, wyciszyć się i prawdziwie odpocząć. Dlaczego warto wybrać się w Pieniny i co warto w nich zobaczyć? Jakie atrakcje regionu są warte uwagi?

Pieniny to jedne z popularniejszych gór w naszym kraju – ustępują im tylko Tatry, które są najchętniej odwiedzanym pasmem przez turystów; Pieniny są tuż za nimi. Nic dziwnego – niezwykłe walory przyrody, wspaniałe szlaki, dobroczynny mikroklimat oraz dobrze rozwinięta baza narciarska sprawiają, że co roku w góry przyjeżdżają tysiące ludzi. Nie tylko zimą, kiedy można oddać się zimowemu szaleństwu na stokach, ale przez cały rok.

Atrakcje Pienin

Co warto zobaczyć w Pieninach? Jakie atrakcje możemy tu znaleźć? Poza wspomnianymi wcześniej stokami narciarskimi ze świetną infrastrukturą miłośnicy narciarstwa biegowego znajdą tu zimą ciekawe i malownicze trasy. Dodatkowymi atrakcjami, kiedy okolica pokryta jest śniegiem, niezaprzeczalnie są kuligi. Warto popytać lokalnych gospodarzy o możliwości ich organizacji.

Podczas ciepłych miesięcy roku dużym zainteresowaniem cieszą się spływy Przełomem Dunajca. Jest to atrakcja unikatowa na skalę całej Europy i jedna z częściej wybieranych przez turystów opcji spędzania wolnego czasu, dlatego warto zarezerwować sobie termin z wyprzedzeniem (zwłaszcza podczas szczytu sezonu), gdyż spontaniczna decyzja o wybraniu spływu może okazać się niemożliwa do realizacji ze względu na duże zainteresowanie.

Będąc w okolicy warto również wybrać się na Zamek w Niedzicy, który jest średniowieczną budowlą położoną niezwykle malowniczo, co sprawia, iż zachwyca swym unikatowym charakterem. Gotycki klimat zachwyci miłośników historii i legend.

Pieniny to również liczne szlaki wędrówkowe o różnym stopniu zaawansowania czekające na turystów przez cały rok. Amatorzy pieszych wędrówek czy Nordic Walkingu będą mieli okazję do odwiedzenia szlaków wijących się wśród niezwykłej przyrody, m.in. na Trzy Korony czy Sokolicę, będące najbardziej popularnymi szczytami gór.

Warto odwiedzić również Szczawnicę. To górskie miasteczko jest nie tylko jedną z bardziej popularnych i lubianych baz wypadowych, ale także uzdrowiskiem. W miejscu tym poczujemy dobroczynną moc mikroklimatu oraz wód mineralnych posiadających właściwości lecznicze. W okolicy znajdują się także spokojne trasy idealne na spacery, co sprzyja regeneracji oraz nie obciąża organizmu. Doskonałe miejsca na turnusy rehabilitacyjne w górach. Znajdziemy tutaj także liczne Spa w Pieninach, które zapewnią dodatkowy relaks, ,a także hotele z basenem. Jeśli poszukujemy komfortowego hotelu, Szczawnica jest też idealnym miejscem, aby się zatrzymać, ponieważ to właśnie tutaj znajdziemy doskonałej klasy obiekty. Warto zatrzymać się w tym miasteczku również dlatego, iż znajduje się przy słowackiej granicy, dzięki czemu zyskamy możliwość skorzystania z atrakcji znajdujących się u naszych sąsiadów.

Poszukujesz komfortowego noclegu w Szczawnicy? Sprawdź Hotel Spa Budowlani w Pieninach i poczuj moc górskiego relaksu!

NAJNOWSZE WPISY
REKLAMA , BO ŻYĆ Z CZEGOŚ TRZEBA
KONIEC REKLAMY ;-)
WSPIERAMY CZTERY ŁAPY

Ośrodek Jelonki niesie pomoc zwierzętom dzikim, chorym i po wypadkach. Przeczytaj więcej o Ośrodku Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki TUTAJ

Spodobał się artykuł? No to szybciutko sharuj!:

Facebook
Pinterest
Skype
WhatsApp
Email
Michał
Autor bloga i maruda hotelowa. Jeśli masz jakieś sugestie jak rozwinąć bloga lub chciał(a) byś zaproponować artykuł - pisz śmiało, na pewno się odezwę ;-) kontakt [at] trochetutrochetam.pl