Żadna ilość alkoholu nie jest bezpieczna!

Artykuł gościnny

Żadna ilość alkoholu nie jest bezpieczna i naprawdę tak jest! „Światowa Federacja Serca” w swoim najnowszym raporcie zdrowotnym łamie prawdę o szeroko rozpowszechnionym przekonaniu dotyczącym alkoholu, że picie umiarkowanych ilości alkoholu jest dobre dla zdrowia i zmniejsza ryzyko chorób serca. Jeśli ty też byłeś jednym z tych, którzy wierzyli w to samo, natrafiłeś na właściwą informację. Zachęcamy do zaprzestania picia już teraz!

 

Co to jest umiarkowane picie?

Według niektórych badań mniej niż jeden drink dziennie jest uważany za umiarkowany, a inne twierdzą, że od trzech do czterech drinków dziennie jest umiarkowany. Opierając się na poziomach w Stanach Zjednoczonych, jeden drink to 12 uncji piwa, 5 uncji wina, 1,5 uncji mocnego alkoholu i dostarcza około 12 do 14 gramów alkoholu. Nie ma lepszego napoju alkoholowego, który okazałby się zdrowy dla serca, w tym czerwonego wina. Tak więc wybór napoju alkoholowego ma niewielki lub żaden wpływ na zdrowie układu krążenia.

 

Jestem tylko pijakiem towarzyskim. Powinienem być zaniepokojony?

Niech to będzie dla mody, trendu, przygody, relaksu, relaksu, socjalizacji lub czegokolwiek innego, jeśli pijesz, zdecydowanie musisz zacząć się martwić o siebie. Na całym świecie pracownicy służby zdrowia nigdy nie popierają picia alkoholu w jakimkolwiek celu, jakiejkolwiek częstotliwości ani w jakiejkolwiek ilości. To duże „NIE”. Alkoholizm jest jak czubek góry lodowej zanurzony w oceanie. To może wydawać się drobnym problemem i rzeczą łatwą do załatwienia, ale stopniowo alkohol staje się nieuniknionym nawykiem, który kosztuje Cię życie.

 

Dlaczego nie powinienem pić alkoholu?

Jeśli zadasz nam powyższe pytanie, w zamian mamy pytanie „dlaczego pić alkohol?” Fakty ujawniają, że w 2019 r. 2,5 miliona zgonów stanowiło prawie 12,6% zgonów mężczyzn i 4,3% wszystkich zgonów na całym świecie. A przyczyną jest „alkohol”.

Napoje alkoholowe zawierają etanol jako składnik aktywny, który początkowo działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, a ostatecznie działa depresyjnie. Jest psychoaktywny (wpływa na umysł lub zachowanie) i jest toksyczną substancją powodującą uzależnienie. Zachowanie, stan psychiczny, procesy myślowe, nastrój, poznanie, świadomość i percepcja osoby są zmieniane i mają wpływ na alkohol.

Chociaż nie mogły tego zakazać, kraje takie jak Australia, Holandia i Anglia obniżyły zalecaną ilość alkoholu do picia niskiego ryzyka dla swoich obywateli, aby zapobiegać chorobom sercowo-naczyniowym. Dekada badań skłoniła ich do podjęcia takich decyzji.

 

Jakie są skutki zdrowotne alkoholu?

Wiadomo, że alkoholizm, z umiarem lub nie, zwiększa ryzyko następujących chorób i stanów;

 • Choroby sercowo-naczyniowe
 • Choroba wieńcowa
 • Udar
 • Niewydolność serca
 • Nadciśnienie tętnicze serca
 • Kardiomiopatia
 • Migotanie przedsionków
 • Tętniak
 • Rak
 • Otyłość
 • Choroby trawienne
 • Zapalenie wątroby (zapalenie wątroby)
 • Marskość wątroby
 • Zapalenie trzustki
 • Poród przedwczesny
 • Depresja
 • Zaburzenia nastroju i lęku
 • Zakłócenie snu

 

Oprócz powyższych warunków zdrowotnych, to również;

 • Powoduje wypadki drogowe z powodu jazdy pod wpływem alkoholu.
 • Powoduje problemy/nadużycia w związku.
 • Przyczynia się do przemocy i działalności przestępczej.

 

Jak alkohol wpływa na zdrowie serca?

Nadużywanie alkoholu jest zdecydowanie szkodliwe dla twojego serca. Ale ostatnio picie w ograniczonych granicach również okazuje się niezdrowe. Alkohol zwiększa ciśnienie krwi poprzez wyzwalanie hormonów, które zwężają naczynia krwionośne i powoduje dusznicę bolesną, niewydolność serca, nadciśnienie , udar mózgu itp. Zwiększa częstość akcji serca, ciśnienie krwi i powoduje nieregularne bicie serca i osłabienie mięśnia sercowego.

Wywołany alkoholem wzrost poziomu HDL (lipoprotein o dużej gęstości) był czynnikiem, który kazał wszystkim wierzyć, że alkohol ma działanie kardioprotekcyjne. Ale teraz kardioprotekcyjne działanie samego HDL jest niepewne, ponieważ badania pokazują, że wpływ HDL na zapobieganie zawałowi mięśnia sercowego jest zerowy.

 

Co badacze mówią o alkoholizmie?

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) alkohol uważany jest za główny czynnik powodujący przedwczesną śmiertelność i niepełnosprawność w wieku od 15 do 49 lat. 10% populacji umiera w tej grupie wiekowej z powodu spożycia alkoholu.

Niedawno Światowa Federacja Serca opublikowała raport z badań na temat wpływu alkoholu na zdrowie serca i rewelacje były szokujące. Cytowano: „każdy poziom spożycia alkoholu może prowadzić do utraty zdrowego życia”. Argumenty o zaletach i wadach alkoholu zawsze istniały i nadal są obecne. Do tej pory fakty przemawiające za umiarkowanym piciem jest dobre dla zdrowia utrzymywały pijących w spokoju, ale ten niedawny raport badawczy przełamał wszystkie wcześniej wspomniane dobre skutki umiarkowanego alkoholizmu.

 

Skoro alkohol jest niezdrowy, dlaczego się go sprzedaje?

Alkohol w nadmiernych ilościach jest niezdrowy i każdy o tym wie. Ale tylko mniej osób wie, że alkohol z umiarem jest również niezdrowy. Udowodniono, że ludzie i przemysł alkoholowy zaprzeczają zgodzie. Wprowadzające w błąd krótkoterminowe badania naukowe bez odpowiednich dowodów, brak uniwersalnych porad, wpływ przemysłu alkoholowego na prasę, media, opinię publiczną itp.

Rząd (w pewnym stopniu) promuje mit, że „alkohol w granicach jest dobry dla zdrowia” dla własnych korzyści finansowych. Brak rygorystycznych przepisów sprawił, że alkohol jest łatwo dostępny dla społeczeństwa, a jego odurzające i uzależniające właściwości sprawiają, że ludzie są od niego uzależnieni.

Niektóre prawdy związane z alkoholem:

 • Osoby z grup o niskim statusie społeczno-ekonomicznym, które mają problemy z zarządzaniem codziennymi wydatkami, częściej spożywają alkohol i napotykają na jego śmiertelne skutki zdrowotne i społeczne niż osoby z grup o wysokim statusie społeczno-ekonomicznym.
 • Kraje o niższych i średnich dochodach zgłaszają większą liczbę zgonów z powodu alkoholu niż kraje o wysokich dochodach.
 • Alkoholizm osłabia układ odpornościowy i zwiększa ryzyko chorób zakaźnych i zakaźnych, takich jak zapalenie płuc
 • Obecny alkoholizm prowadzi do przyszłych niedoborów żywieniowych i osteoporozy.
 • W przeciwieństwie do tego, jak jest sprzedawane, czerwone wino ma taki sam szkodliwy wpływ na serce, jak każdy inny napój alkoholowy. Wcześniej deklarowane korzyści zdrowotne czerwonego wina nie są udowodnione, a badania potwierdzające to samo są niespójne i nierandomizowane.
 • Badania stwierdzające, że napoje alkoholowe są zdrowe, nie biorą pod uwagę pewnych osobistych historii, takich jak zdrowa dla serca dieta, poziom sprawności fizycznej, genetyka itp., które przyczyniają się do zdrowia serca.
 • Większość badań, które pokazują pozytywny wpływ alkoholu na zdrowie, jest finansowanych przez przemysł napojów alkoholowych.
  Autor artykułu: https://bliskilekarz.pl
NAJNOWSZE WPISY
REKLAMA , BO ŻYĆ Z CZEGOŚ TRZEBA
KONIEC REKLAMY ;-)
WSPIERAMY CZTERY ŁAPY

Ośrodek Jelonki niesie pomoc zwierzętom dzikim, chorym i po wypadkach. Przeczytaj więcej o Ośrodku Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki TUTAJ

Spodobał się artykuł? No to szybciutko sharuj!:

Facebook
Pinterest
Skype
WhatsApp
Email
Michał
Autor bloga i maruda hotelowa. Jeśli masz jakieś sugestie jak rozwinąć bloga lub chciał(a) byś zaproponować artykuł - pisz śmiało, na pewno się odezwę ;-) kontakt [at] trochetutrochetam.pl