Dlaczego auta Volkswagen cieszą się taką popularnością?

volkswagen4

Samochody osobowe marki Volkswagen to jedne z najpopularniejszych. Auta takie jak Polo, Golf czy Passat często można zobaczyć na ulicach polskich miast, a także za granicą. Wybierane są przez osoby, które szukają dobrych, a jednocześnie atrakcyjnych cenowo samochodów. Po modele Volkswagena chętnie sięgają osoby, które szukają wysokiej jakości pojazdu na miejskie drogi, a także dłuższe, trudniejsze trasy. Z czego wynika taka popularność marki Volkswagen? Czym charakteryzują się auta konstruowane przez tę niemiecką markę?

 

Volkswagen – niemiecki producent samochodów

Volkswagen to niemiecka marka, która produkcją samochodów osobowych zajmuje się od 1938 roku. Od samego początku misją marki była produkcja samochodu dla ludu. Na takie zadanie wskazuje też sama nazwa samochodowego koncernu. To założenie zostało wypełnione. Samochody Volkswagen to obecnie jedne z najpopularniejszych. Z danych na rok 2020 wynika, że markom wchodzącym w skład Volkswagen Group Polska udało się zwiększyć udział w polskim rynku do 28% i przekazać klientom 120 009 nowych samochodów osobowych. Takie liczby powodują, że wiele osób zadaje pytanie, z czego wynika taka popularność aut Volkswagen. Zalet tych niemieckich samochodów natomiast nie brakuje.

 

Niemiecka jakość samochodów Volkswagen

Volkswagen od początku swojego istnienia kojarzy się z wysoką jakością wykonania, dopracowaniem, a także niemiecką precyzją. Te opinie potwierdzają się w rzeczywistości. Samochody Volkswagen rzadko się psują, nie wymagają częstych wizyt w warsztatach mechanicznych, niestraszne im usterki. Wysoka jakość dotyczy zarówno elementów wnętrza, jak i części układu mechanicznego. Dobra opinia o niemieckich samochodach powoduje, że wiele osób decyduje się na auta Volkswagen, jeśli szuka pojazdu wytrzymałego, solidnego, na lata.

 

Atrakcyjne warunki zakupu aut Volkswagen

Samochody Volkswagen to w myśl ich nazwy auta dla ludu. Oferowane są więc w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo kupując nowe modele, można skorzystać z dobrych opcji finansowania takich jak kredyt czy leasing Easy Drive. Dzięki nim raty są niższe, ponieważ spłaca się tylko rzeczywistą utratę wartości samochodu.

Nowe samochody Volkswagen sprzedawane są wraz z całym pakietem usług. W jego skład wchodzi m.in. przegląd w autoryzowanym serwisie po przejechaniu 30 000 km, gwarancja mobilności (wsparcie w przypadku awarii na terenie całej Europy, ubezpieczanie opon). Właściciele nowych modeli mają także 5 -letnią ochronę przed kosztami nieoczekiwanych napraw.

Szczegóły oferty można znaleźć na https://centrumwroclaw.pl/vw/.

 

Różnorodność modeli aut Volkswagen

Volkswagen w swojej stajni ma wiele modeli w różnych opcjach konfiguracyjnych. Dzięki temu kupujący ma naprawdę bardzo duży wybór. W ofercie Volkswagena idealny pojazd dla siebie znajdą osoby lubiące jazdę w terenie, samochody sportowe, do firmy czy auta typowo rodzinne.

Ci pierwsi zadowoleni będą z modeli takich jak Touareg, czy Amarok. Te samochody Volkswagena wyposażane są w napęd na cztery koła oraz silniki o dużej mocy i momencie obrotowym. Fani sportowych wrażeń uwagę powinni zwrócić na Volkswagen Golf w wersji GIT. Mały, ale wyposażony w 4- cylindrowy silnik pojazd pozwala rozpędzić się do dużych prędkości, a także gwarantuje wiele przyjemności z jazdy. Wiele z aut Volkswagen to te rodzinne. Mianem takim określa się VW Golfy, samochody z serii Passat, czy Jetta. W czasie jazdy gwarantują one komfort i wygodę. Nie bez znaczenia jest również instalacja w nich wielu innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają jazdę (m.in. po mieście) i podwyższają bezpieczeństwo podróży.

 

Łatwość odsprzedania Volkswagena na rynku wtórnym

Dobra opinia o samochodach Volkswagen sprawia, że popularne są nie tylko nowe modele, ale i te używane. Analizy pokazują, że od lat są one najczęściej wyszukiwaną marką na portalu ogłoszeniowym OTOMOTO. Co więcej, Passat czy Golf bardzo wolno traci na wartości. Dzięki temu używany samochód można sprzedać w bardzo dobrej cenie.

Samochody Volkswagen od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Widać to po dużej popularności nowych modeli, a także popycie na używane auta niemieckiego koncernu. Ich powodzenie jest efektem trwałych konstrukcji, które mogą służyć przez wiele lat. Bezawaryjność samochodów VW buduje zaufanie wśród klientów i pozwala marce zdeklasować konkurencje.

 

NAJNOWSZE WPISY
REKLAMA , BO ŻYĆ Z CZEGOŚ TRZEBA
KONIEC REKLAMY ;-)
WSPIERAMY CZTERY ŁAPY

Ośrodek Jelonki niesie pomoc zwierzętom dzikim, chorym i po wypadkach. Przeczytaj więcej o Ośrodku Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki TUTAJ

Spodobał się artykuł? No to szybciutko sharuj!:

Facebook
Pinterest
Skype
WhatsApp
Email
Michał
Autor bloga i maruda hotelowa. Jeśli masz jakieś sugestie jak rozwinąć bloga lub chciał(a) byś zaproponować artykuł - pisz śmiało, na pewno się odezwę ;-) kontakt [at] trochetutrochetam.pl