Najlepiej oceniane szlaki turystyczne na Majorce

Holidu miejsca na majorce warte zwiedzenia

Turyści – zarówno Ci, którzy spędzają czas wolny w kraju, jak i Ci, którzy wybierają wycieczki zagraniczne zasadniczo dzielą się na dwa typy: uwielbiający plażę, kolorowe drinki i słodkie nic-nie-robienie „leniuszki” oraz pożądający przygód, niemogący usiedzieć w jednym miejscu „zwiedzacze-poznawacze”.

Dziś właśnie przygotowaliśmy artykuł dla tych drugich. Jeśli wybieracie się w najbliższym czasie za granicę aby pochodzić, pozwiedzać lub po prostu poprzebywać z naturą, to zostańcie chwilę i zapoznajcie się z propozycją najlepiej ocenianych szlaków turystycznych na Majorce przygotowaną przez Holidu – wyszukiwarkę domów i apartamentów wakacyjnych. Holidu przeanalizowało dane w popularnej aplikacji fitness & travel AllTrails i z ponad sześciuset tras wybrało najlepsze.

A zatem, najlepiej oceniane szlaki na Majorce, czas start!

  1. Trasa Es Pujadors – Coll de na Benet – Bon Aire

Szlak biegnie w pobliżu zlokalizowanej na północy Majorki Alcúdii, co daje nam niesamowite widoki na góry i morze. Ma około pięciu kilometrów, jest zaliczany do tras o średnim stopniu trudności ze względu na trudniejsze odcinki i jego pokonanie może zająć nam około dwóch godzin.

5/5 gwiazdek, 25 recenzji

  1. Trasa La Trapa Ruin Loop

Zgodnie z nazwą, jest to trasa skupiająca się wokół ruin „La Trapa”. Główne widoki tutaj to stare miasto Sant Elm oraz morze, a także – co ciekawe, możliwość obserwacji wielu gatunków ptaków zamieszkujących te tereny. Szlak ma prawie 8km długości, które przejdziemy w trzy godziny. Jego stopień trudności, tak jak poprzednik jest umiarkowany, ze względu na kamieniste odcinki.

4.7/5 gwiazdek, 214 recenzji

  1. Trasa Valldemossa – Puig de Teix – Puig Gros

Prowadzący przez góry szlak jest tym z gatunku trudniejszych i wymagających. Jego długość to 13 kilometrów, a przejście tego odcinka może zająć nam aż pięć godzin, dlatego dobrze jest wyruszyć tędy właściwie zaopatrzonym lub w większej grupie, która pomoże nam w trudniejszych momentach. Według aplikacji, niektóre odcinki mogą być niedostępne, dlatego warto posiłkować się aktualnymi, lokalnymi informacjami na temat tej trasy.

4.7/5 gwiazdek, 54 recenzji

  1. Trasa Ruta de Pedra en Sec – Variant al Puig de Maria

Trasa wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znana także jako Szlak Suchego Kamienia, biegnie wzdłuż zachodniego wybrzeża, w pobliżu miejscowości Pollença, poprzez góry Serra de Tramuntana. Jej długość to pięć kilometrów i przejście takiego odcinka może zająć nam około dwóch godzin. Trudność tej trasy określana jest jako łatwa.

4.7/5 gwiazdek, 49 recenzji

  1. Trasa Ermita la Victoria – Penya des Migdia – Talaia d’Alcudia

Szlak prowadzi przez obszary popularne wśród turystów, zaczynając się w miejscowości Ermita de la Victoria. Jego długość to 10 kilometrów i na jego przejście powinniśmy przeznaczyć minimum cztery godziny. Ze względu na ukształtowanie terenu trasa zalicza się do trudnych a nawet wyzywających, jednak ze spektakularnymi widokami.

4.7/5 gwiazdek, 37 recenzji

To oczywiście nie wszystkie! Z kolejnymi pięcioma możecie zapoznać się pod adresem: https://www.holidu.pl/mieszkania-wakacyjne/hiszpania/majorka#szlaki-turystyczne To co? Ruszamy na Majorkę? 😉

 

NAJNOWSZE WPISY
REKLAMA , BO ŻYĆ Z CZEGOŚ TRZEBA
KONIEC REKLAMY ;-)

Spodobał się artykuł? No to szybciutko sharuj!:

Facebook
Pinterest
Skype
WhatsApp
Email
Michał
Autor bloga i maruda hotelowa. Jeśli masz jakieś sugestie jak rozwinąć bloga lub chciał(a) byś zaproponować artykuł - pisz śmiało, na pewno się odezwę ;-) kontakt [at] trochetutrochetam.pl