Zamki, pałace, dwory…

Ostatnia wizyta w hotelu Zamek Gniew**** skłoniła nas do rozważań na temat historycznych miejsc, które przeżywają po raz kolejny swoją świetność. Hotele, które powstały w starych zamkach, pałacach i dworach niejednokrotnie uwydatniły piękno miejsc i sprawiły, że dziś tętni tam życie.

Dziś postanowiliśmy zrobić listę tych z obiektów, które według nas zasługują na szczególną uwagę turysty. Kto wie, może będzie to inspiracja na nadchodzącą majówkę?

 

  1. Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort ***, woj. lubuskie

Pałac Mierzęcin to interesujące połączenie historycznych wnętrz (pałac budowano w latach 1861 – 1863) z pasją do wina. Położony w województwie lubuskim kusi Gości ofertą wypoczynku ściśle związaną z dobroczynnym wpływem winogron na nasze zdrowie. Obiekt posiada własną winnicę, przetwórnię i piwnicę winną, dlatego wypoczywający mogą nie tylko skomponować swoje menu z lokalnymi winami, ale także odpocząć w Grape SPA – SPA, które bazuje na owocach z własnej winnicy.

Położony wśród lasów i jezior Pałac Mierzęcin to zespół budynków, na które składa się neogotycki pałac oraz odrestaurowane budynki folwarku. Łącznie Goście mają tu do dyspozycji 83 pokoje oraz wiele atrakcji, wśród których znajduje się między innymi stadnina koni.

Link do prezentacji obiektu w naszym portalu: https://visiton.pl/hotele-w-polsce/ad/481-palac-mierzecin-wellness-wine-resort.html

Bezpośredni link do strony obiektu: https://www.palacmierzecin.pl/

 

  1. Hotel Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów*****, woj. mazowieckie

Manor House SPA to kompleks zabytkowych budynków w skład którego wchodzą między innymi XV-wieczny Pałac Odrowążów oraz XIX-wieczna Stajnia Platera. Odrestaurowane wnętrza są obecnie luksusowym hotelem dla dorosłych, którego specjalizacją jest holistyczne SPA, wraz z innowacyjną Holistyczną Alchemia Zdrowia®, która w swoim programie ma pobudzenie naturalnej zdolności organizmu do autoregeneracji na poziomie komórkowym.

Manor House SPA to jedna z najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce, a jego najstarsza część – Pałac Odrowążów swoją historią sięga aż do 1135 roku. Wśród zabytków na terenie obiektu można znaleźć także Basztę Widokową, studnię z XV wieku oraz zabytkowy park wpisany na listę preferencyjnych zabytkowych parków i ogrodów dla Narodowego Funduszu.

Link do prezentacji obiektu w naszym portalu: https://visiton.pl/hotele-w-polsce/ad/5812-hotel-manor-house-spa-palac-odrowazow.html

Bezpośredni link do strony obiektu: https://www.manorhouse.pl

 

  1. Zamek Gniew Hotel****, woj. pomorskie

Zbudowana przez zakon krzyżacki majestatyczna budowla, rozbudowywana na przełomie XIV i XV wieku, siedziba królów, hetmanów i starostów, jest obecnie częścią resortu zamkowego Hotel Zamek Gniew. Nie tylko liczne atrakcje, nawiązujące do przeszłości miejsca, ale przede wszystkim działające tu bractwo rycerskie sprawiają, że klimat przeszłości jest tu zachowany, jak w żadnym innym hotelu zamkowym.

W tym historycznym miejscu Goście mają do dyspozycji komfortowe pokoje i apartamenty zlokalizowane zarówno w samym zamku, jak również w sąsiadującym z nim Hotelu Rycerskim i Pałacu Marysieńki, który według legend zbudowany został przez starostę gniewskiego Jana Sobieskiego na prośbę swojej żony.

Link do prezentacji obiektu w naszym portalu: https://visiton.pl/hotele-w-polsce/ad/5102-zamek-gniew-hotel.html

Bezpośredni link do strony obiektu: http://www.zamek-gniew.pl/

 

  1. Pałac Mortęgi Hotel & SPA****, woj. warmińsko-mazurskie

Jeden z nowszych obiektów na mapie Warmii i Mazur. Odrestaurowany XIX-wieczny pałac z licznymi zabudowaniami folwarcznymi z XIV wieku jest obecnie czterogwiazdkowym hotelem.

Historia obiektu łączy się ściśle z jego patronką, siostrą Magdaleną Mortęską – mistyczką i autorką dzieł religijnych, reformatorką zakonu benedyktynek. To właśnie tu Magdalena Mortęska spędziła najpiękniejsze lata młodości, aby po wyjeździe z pałacu wstąpić do klasztoru.

Obecnie obiekt oferuje Gościom 50 pokoi i apartamentów z pieczołowicie odrestaurowanymi wnętrzami, które nawiązują do stylu szlacheckich komnat, a także SPA i liczne atrakcje wraz z krytą ujeżdżalnią.

Link do prezentacji obiektu w naszym portalu: https://visiton.pl/hotele-w-polsce/ad/527-palac-mortegi-hotel-spa.html

Bezpośredni link do strony obiektu: http://palacmortegi.pl

 

  1. Zamek Ryn, woj. warmińsko-mazurskie

 

Kolejna krzyżacka twierdza, tym razem na Mazurach.

Kiedy krzyżackie wielkie plany rozbudowy warowni zostały ograniczone po klęsce zakonu w bitwie pod Grunwaldem, zamek zyskał swój dzisiejszy – kwadratowy wygląd. Na przełomie dziejów zdobywany i odbijany, w 1657 roku został spalony przez Tatrów. Burzliwa historia miejsca zakończyła się definitywnie w momencie, gdy obiekt został zaadaptowany pod czterogwiazdkowy hotel.

Obecnie hotel Zamek Ryn jest obiektem posiadającym 350 miejsc noclegowych, na które składają się wszystkie skrzydła zamku, a także willa pod zamkiem i położony nieopodal Gościniec Ryński Młyn. Odrestaurowane wnętrza według legend nawiedza dobry duch Białej Damy, którego spotkać można tuż po zmroku.

Link do prezentacji obiektu w naszym portalu: https://visiton.pl/hotele-w-polsce/ad/301-zamekryn.html

Bezpośredni link do strony obiektu: http://www.zamekryn.pl

 

  1. Pałac Walewice, woj. łódzkie

Pałac w Walewicach to historyczne miejsce, które stało się sławne dzięki romansowi Marii Walewskiej z cesarzem Napoleonem Bonaparte. Pałac wybudowany w 1783 roku dla szambelana króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – Anastazego Walewskiego jest dziś luksusowym obiektem hotelowym wraz ze stadniną koni.

Obecnie obiekt dysponuje 70 miejscami noclegowymi w tym 9 apartamentami i 4 pokojami w Pałacu oraz 17 pokojami w Starej Wozowni. Goście przybywający do Walewic mogą także odpoczywać aktywnie, dzięki działającej tam stadninie Walewice, której stado liczy 80 koni. Prywatni właściciele koni znajdą tu natomiast pensjonat, w którym zapewniona jest całodobowa opieka nad zwierzęciem.

Link do prezentacji obiektu w naszym portalu: https://visiton.pl/hotele-w-polsce/ad/451-palac-walewice.html

Bezpośredni link do strony obiektu: http://www.walewice.pl

 

  1. Hotel Bursztynowy Pałac ****, woj. zachodniopomorskie

W latach 1899-1901 wybudowano okazały pałac z wieżą o cechach romantycznych stylizowany na zamek obronny. Hotel Bursztynowy Pałac to ekskluzywny hotelowy kompleks otoczony parkiem krajobrazowym, który tworzą aż dwa pałace – Bursztynowy i Biały oraz Rezydencja Myśliwska.

Niezwykłe wnętrza pałacu zostały starannie wykończone, a każdy z 62 pokoi i apartamentów jest inny: część z nich ma widok na imponujący ogród, część na otaczający las. Bursztynowy Pałac to także tradycyjna, pałacowa kuchnia, w której smaki są pielęgnowane poprzez nieustanne udoskonalanie wiekowych receptur.

Link do prezentacji obiektu w naszym portalu: https://visiton.pl/hotele-w-polsce/ad/382-hotel-bursztynowy-palac.html

Bezpośredni link do strony obiektu: http://www.bursztynowypalac.pl

NAJNOWSZE WPISY
REKLAMA , BO ŻYĆ Z CZEGOŚ TRZEBA
KONIEC REKLAMY ;-)
WSPIERAMY CZTERY ŁAPY

Ośrodek Jelonki niesie pomoc zwierzętom dzikim, chorym i po wypadkach. Przeczytaj więcej o Ośrodku Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki TUTAJ

Spodobał się artykuł? No to szybciutko sharuj!:

Facebook
Pinterest
Skype
WhatsApp
Email
Michał
Autor bloga i maruda hotelowa. Jeśli masz jakieś sugestie jak rozwinąć bloga lub chciał(a) byś zaproponować artykuł - pisz śmiało, na pewno się odezwę ;-) kontakt [at] trochetutrochetam.pl