Dlaczego i czy warto podróżować?

Dlaczego warto podróżować

Odpowiedź na te pytania jest dość skomplikowana, bo trzeba rozłożyć ją na kilka podstawowych elementów.

Oto kilka pomysłów dlaczego warto podróżować:

Niezapomniane emocje

Dosłownie doświadczasz rzeczy, które wcześniej można było tylko obejrzeć w telewizji na kanałach przyrodniczych. Doświadczasz zapachów, dotykasz egzotycznych zwierząt podziwiasz zabytki.

 

Podróżowanie rozwija kreatywność

Podróżowanie pozwala zobaczyć niektóre sprawy z innej perspektywy. Tak samo jak pozwala odpocząć umysłowi od codziennych problemów i bardziej cieszyć się chwilą. W końcu będąc daleko od domu czy miejsca pracy, zdajemy sobie w pewnym momencie sprawę, że cokolwiek by się stało i tak nie zmienimy zbyt wiele. Co nam więc pozostaje? Rozejrzeć się po okolicy i podziwiać!

 

Pomagają lepiej się zorganizować

W domu masz wszystko pod ręką. Wszystko co gromadzisz na przestrzeni lat i wiesz, że nic Cię nie zaskoczy bo w razie potrzeby bez problemu znajdujesz wszystko.

Teraz pojawia się problem – wyruszasz w podróż i masz tylko jedną walizkę. Musisz spakować tylko niezbędne rzeczy i musisz spakować tylko praktyczne ciuchy.

 

Podróże rozwijają

Niezależnie od tego czy bodźcem do podróży jest ciekawość czy potrzeba wypoczynku, przebywanie w innych miejscach sprawia, że widzimy inne kultury, smakujemy innych dań a także pomaga dostrzec różnice w kulturze. Te ostatnie potrafią nieźle zaskoczyć, zarówno jeśli przyglądamy im się z boku jak również bierzemy w nich bezpośredni udział.

Decydując się na podróże do obcych krajów, możemy poznać inne języki a także poznać historię miejsc, te potrafią zaskoczyć i wzbudzić w nas zainteresowania, o których mogliśmy dotychczas nie wiedzieć. Może to dotyczyć jedzenia (np. uwielbiana chyba przez wszystkich pizza), prostych gestów a czasem sposobu w jaki wchodzimy w interakcję z drugą osobą. Efektem ubocznym poznawania nowych kultur mogą być nowe znajomości, które od prostej relacji mogą rozwinąć się do czegoś naprawdę wspaniałego, że zapragniesz wrócić do danego miejsca na nieco dłużej.

 

Poprawia umiejętności interpersonalne

Będąc w zupełnie obcym kraju w nowym miejscu przyjdzie taki moment gdzie będzie trzeba porozumieć się z drugą osobą. Kupujesz bilet, zamawiasz Taxi, meldujesz się w pokoju, przykładów może być wiele. Z czasem zdasz sobie sprawię, że to wspaniałe doświadczenie i przychodzi to zupełnie naturalnie. W ten sposób zdobyta umiejętność komunikacyjna bezwzględnie przyda się w codziennym życiu, gdy już powrócisz do rodzinnych stron.

 

Improwizacja!

Przed wyjazdem próbujesz zaplanować wszystko i przygotować się na każdą ewentualność. Nie masz jednak w pełni kontroli nad tym co może się zdarzyć. Zawiedzie autobus, problem z rezerwacją, choroba czy wypadek losowy.

To jak poradzisz sobie z daną sytuacją w dużej mierze zależy od tego czy pobyt zaliczysz do udanych czy do porażek.

 

Uczy tolerancji

W obcych krajach przenosisz się poniekąd do zupełnie nowego świata. Pewne rzeczy jak orientacja seksualna jest w innych krajach mniej lub bardziej akceptowalna. Przekonania religijne to również osobna kwestia – aby nie obrazić uczuć religijnych ludzi, którzy żyją w danym miejscu warto się odpowiednio przygotować.

NAJNOWSZE WPISY
REKLAMA , BO ŻYĆ Z CZEGOŚ TRZEBA
KONIEC REKLAMY ;-)
WSPIERAMY CZTERY ŁAPY

Ośrodek Jelonki niesie pomoc zwierzętom dzikim, chorym i po wypadkach. Przeczytaj więcej o Ośrodku Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki TUTAJ

Spodobał się artykuł? No to szybciutko sharuj!:

Facebook
Pinterest
Skype
WhatsApp
Email
Michał
Autor bloga i maruda hotelowa. Jeśli masz jakieś sugestie jak rozwinąć bloga lub chciał(a) byś zaproponować artykuł - pisz śmiało, na pewno się odezwę ;-) kontakt [at] trochetutrochetam.pl