Pensjonat nad samym jeziorem Tałty – czy warto? TAK!

Wyjazd ze znajomymi na Mazury, to idealny czas, aby zrelaksować się w towarzystwie ludzi, których kocha się jak rodzinę. A jeżeli jesteście dużą paczką, to odpowiednim miejscem dla Was będą domki na Mazurach! To właśnie tam wieczory przy jednym dużym stole pozostaną niezapomniane, a poranki przy wspólnie przyrządzonym śniadaniu będą smakować jak nigdzie indziej.

Wybierając się właśnie taką grupą znajomych nad Mazurskie jeziora szukaliśmy miejsca, w którym poczujemy się jak u siebie a wspomniane wcześniej jezioro będzie na wyciągnięcie ręki. Po wielu dniach poszukiwań odpowiedniej lokalizacji nasz wybór padł na Mikołajki a dokładniej na Tałty – położone tuż przy Mikołajkach nad jeziorem o tak samo brzmiącej nazwie, a wchodzącej w skład Szlaku Wielkich Jezior.

W Pensjonacie Krystyna znaleźliśmy odpowiednią konfigurację pokoi w domkach i wyruszyliśmy na długo wyczekiwaną wyprawę z przyjaciółmi.

Po przyjeździe okazało się, że cały ośrodek jest ogrodzony, więc nasze auta mogły zostać na miejscu, kiedy my wyruszaliśmy na zwiedzanie okolicy.Domki to komfortowe miejsca z osobnym pokojem dziennym, dwoma sypialniami, kuchnią i łazienką. W jednym domku zmieściliśmy się w 5 osób i nie było tłoczno! Pozytywnym zaskoczeniem było wyposażenie domku, gdzie właściciele zadbali nie tylko o takie podstawy jak telewizja ale, co było szczególnie wychwalane porankami – ekspres do kawy w kuchni. Ciężka głowa, stawała się od razu mniej ciężka po porannej filiżance mocnej kawy.

Ciepłe wieczory spędzaliśmy przy grillu na tarasie domku albo tuż nad brzegiem jeziora przy pomoście należącym do właścicieli, te zimniejsze i bardziej mokre (pogoda bywa kapryśną) w przestronnym salonie domku. To dzięki tej magicznej lokalizacji nie nudziliśmy się ani dnia – nie ważne jaka aura by nas zastała!

Po powrocie, jednocześnie stwierdziliśmy, że kolejny wyjazd na Mazury, będzie kierunkiem na Tałty.

Te i inne informacje na temat oferty Tałt i przylegających do nich Mikołajek, znajdziesz również w portalu Visiton, który obfituje w ofertę turystyczną regionu a przede wszystkim noclegi Mikołajki jak i w całej Wielkopolsce. Przeglądaj z nami atrakcje, miejsca by się rozerwać i dobrze wypocząć. Wszystko w jednym miejscu.

Category: Trochę o podróżach

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *