Gdzie zjeść w Ustce?

Dobre miejsce w Ustce do jedzenia

Ustka przez wielu uważana jest za Perłę Północy i jeden z najpiękniejszych nadmorskich kurortów w Polsce. Czy wiedzieliście, że właśnie w Ustce swoją letnią rezydencję kazał wybudować Otto von Bismarck, kanclerz Niemiec? Miasteczko to charakteryzuje się nieodpartym urokiem, korzystnym dla organizmu mikroklimatem, a przy tym posiada wiele zieleni, mnóstwo tras spacerowych, biegowych czy rowerowych. Dzięki temu nie zabraknie tu nudy!

Poza wieloma atrakcjami turystycznymi i możliwościami spędzania wolnego czasu na różne sposoby w Ustce możemy wybrać się także w niezapomnianą podróż kulinarną. W porcie bez problemu dostaniemy świeże ryby, które możemy przyrządzić na wiele różnych sposobów, np. z grilla. Jednak często będąc na wakacjach wcale nie chcemy gotować, tylko odprężyć się i skorzystać z uroków lokalnej gastronomii. Gdzie więc warto zjeść w Ustce? Na co należy zwrócić uwagę?

Trudne wybory

W turystycznych miejscowościach, nie tylko w Ustce czy nad Bałtykiem, ale w całym kraju, niemal na każdym kroku możemy napotkać jakąś restaurację, kawiarnię czy stoisko z przysmakami. Ciężko jest więc podjąć decyzję, gdzie się udać – wybór bywa zbyt duży, a przez to przytłaczający. Niektórzy polecają przejście się po okolicy i porównanie dostępnych opcji – to bardzo dobra taktyka, ponieważ daje szeroki ogląd, a w dodatku jesteśmy w stanie zweryfikować również m.in. dostępne w lokalu miejsca. Minusem jest jednak to, że jest to czasochłonne zajęcie, na które nie zawsze możemy sobie pozwolić, np. kiedy wypoczywamy z dziećmi lub kiedy jesteśmy naprawdę bardzo głodni. Wówczas najlepiej skorzystać z internetu.

Niezawodne sposoby na znalezienie pysznego jedzenia

Najlepiej wykorzystać jedną z dwóch taktyk. Pierwsza z nich to wpisanie w Google hasła takiego jak “Restauracja Ustka” czy “Restauracje w Ustce” i porównanie rezultatów, które otrzymaliśmy. Często dostaniemy wyniki w postaci wizytówek lokali oraz oceny użytkowników. Co więcej, po kliknięciu a mapy uzyskamy dokładną lokalizację danego miejsca, a dzięki temu uzyskamy wskazówki dojazdu lub dojścia.

Inną taktyką jest sprawdzenie informacji w Tripadvisor. Jest to portal turystyczny (funkcjonujący także jako aplikacja), który w oparciu o opinie użytkowników z całego świata pokazuje nam ciekawe miejsca, interesujące atrakcje w pobliżu, a także punkty gastronomiczne. Tam możemy przejrzeć listę najwyżej ocenianych i najlepszych restauracji w Ustce. Aktualnie na pierwszym miejscu znajduje się Tawerna Columbus. Jak możemy się dowiedzieć, poza kulinariami goście doceniają ją również za świetną lokalizację tuż przy promenadzie i latarni morskiej. Na portalu znajdziemy również informacje o otwarciu, zdjęcia obiektu oraz jedzenia, a często także menu lub telefon kontaktowy. Sprawdzenie informacji w miejscu takim jak ten portal da nam rzetelne informacje, ponieważ opinie jak i cały portal tworzą użytkownicy; tworzony jest od turystów dla turystów. To właśnie na podstawie ich ocen na pierwszym miejscu w rankingu pojawia się najlepsza restauracja w Ustce, kawiarnie oraz – patrząc szerzej – atrakcje okolicy: dla rodzin z dziećmi, dla lubiących aktywny wypoczynek etc.

Aby uzyskać więcej informacji warto sprawdzić https://www.tawerna.columbus.pl/.

NAJNOWSZE WPISY
REKLAMA , BO ŻYĆ Z CZEGOŚ TRZEBA
KONIEC REKLAMY ;-)
WSPIERAMY CZTERY ŁAPY

Ośrodek Jelonki niesie pomoc zwierzętom dzikim, chorym i po wypadkach. Przeczytaj więcej o Ośrodku Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki TUTAJ

Spodobał się artykuł? No to szybciutko sharuj!:

Facebook
Pinterest
Skype
WhatsApp
Email
Michał
Autor bloga i maruda hotelowa. Jeśli masz jakieś sugestie jak rozwinąć bloga lub chciał(a) byś zaproponować artykuł - pisz śmiało, na pewno się odezwę ;-) kontakt [at] trochetutrochetam.pl