Co można zjeść w Poznaniu?

Dlaczego warto odwiedzić Poznań?

Jednym z największych i najpiękniejszych miast w naszym kraju jest Poznań, który każdego roku przyciąga zarówno studentów z całego kraju, jak i turystów. Wśród różnorodnych atrakcji turystycznych jakie miasto ma do zaoferowania, możemy podziwiać przede wszystkim jego bogatą i zabytkową architekturę, obejmującą słynny Trakt Królewsko-Cesarski, forty, zabytkowy ratusz czy rozmaite kościoły. Stolica województwa wielkopolskiego słynie jednak nie tylko z kultury i sztuki, ale także jest także skupiskiem obiektów typowo rekreacyjnych oraz licznych punktów gastronomicznych. To co wyróżnia Poznań od innych miast jest między innymi jedzenie.Jakie specjały oferuje lokalna kuchnia?

 Województwo Wielkopolskie jest rejonem, który słynie z charakterystycznej regionalnej kuchni, dlatego też będąc w Poznaniu warto spróbować miejscowych specjałów. Jednymi z najpopularniejszych potraw jakie można znaleźć w lokalnych restauracjach są dania ziemniaczane, w tym różnorodne kluski, placki i pyzy, które najczęściej podawane są z mięsem. Charakterystyczne są także lokalne zupy, szczególnie czernina, parzybroda, kiszczonka, ślepe ryby (czyli zupa ziemniaczana), eintopf czy rumpuć.

 

Różnorodność smaków

Jeżeli jednak nie jesteśmy miłośnikami tradycyjnej polskiej kuchni, to nie znaczy, że nie znajdziemy w Poznaniu niczego dla siebie – przeciwnie. Zarówno w okolicach rynku, jak i poza centrum miasta możemy znaleźć szeroką gamę lokali gastronomicznych, serwujących na przykład dania kuchni włoskiej, meksykańskiej czy choćby azjatyckie specjały. Osoby niejedzące mięsa powinny z kolei odwiedzić restauracje wegetariańskie w Poznaniu, których menu zostało w pełni dostosowane do potrzeb „roślinożerców”. W karcie takich lokali znajdziemy między innymi wegetariańskie burgery z buraka lub ciecierzycy, pizzę, liczne sałatki, zupy, dania kuchni indyjskiej i wiele innych potraw, które swoim smakiem i wyglądem mogą zachęcić absolutnie każdego.

 

Jakie lokale wybrać?

Wybierając odpowiedni punkt gastronomiczny warto zwrócić uwagę nie tylko na zawartość menu i cenę dań, ale także na wygląd lokalu. Dobre i smaczne jedzenie przyciąga z reguły wielu klientów, dlatego przy wyborze lokalu warto kierować się do miejsc, które cieszą się zainteresowaniem wśród klientów i są rekomendowane przez innych gości.

Te i inne informacje na temat oferty poznania znajdziesz również w portalu Visiton, który obfituje w ofertę turysytczną regionu a przede wszystkim noclegi Poznań jak i w całej Wielkopolsce. Przeglądaj z nami atrakcje, miejsca by się rozerwać i dobrze wypocząć. Wszystko w jednym miejscu.

NAJNOWSZE WPISY
REKLAMA , BO ŻYĆ Z CZEGOŚ TRZEBA
KONIEC REKLAMY ;-)
WSPIERAMY CZTERY ŁAPY

Ośrodek Jelonki niesie pomoc zwierzętom dzikim, chorym i po wypadkach. Przeczytaj więcej o Ośrodku Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki TUTAJ

Spodobał się artykuł? No to szybciutko sharuj!:

Facebook
Pinterest
Skype
WhatsApp
Email
Michał
Autor bloga i maruda hotelowa. Jeśli masz jakieś sugestie jak rozwinąć bloga lub chciał(a) byś zaproponować artykuł - pisz śmiało, na pewno się odezwę ;-) kontakt [at] trochetutrochetam.pl